KAMEROVÉ SYSTÉMY (CCTV, IP CCTV)

  Kamerový systém umožňuje sledování dění v zájmových místech sledovaného prostoru z dohlížecího centra. Pomocí vhodně rozmístěných kamer lze úspěšně identifikovat osoby, vozidla a jiné objekty, pohybující se ve vymezeném prostoru . Mimo sledování záběrů v reálném čase je nezbytnou součástí kamerového systému také záznamové zařízení, které slouží pro archivaci a následné přehrávání zaznamenaných událostí. Záznamová zařízení umožňují připojení k Internetu a uživatel má tedy možnost přistupovat k živému obrazu či záznamu pomocí standardního webového prohlížeče či aplikace v mobilním telefonu z jakéhokoli místa na světě prostřednictvím Internetu.

Systémy CCTV lze využít např. ke sledování vnějšího i vnitřního prostoru , obvodového pláště objektu, sledování přístupů do objektů či detailní sledování činností v kritických místech (pokladny, trezory, čerpací stanice, herny, směnárny, speciální výroba atd.). Systémy lze využít nejen jako součást bezpečnostních aplikací, ale také při sledování technologických procesů, dopravy , vykládky a nakládky zboží , výjezdy a vjezdy do areálů, bran atd.

Základním prvkem, který výrazně ovlivní kvalitu celého systému je kamera. Ta může být černobílá(již se moc nepoužívá) nebo barevná ( také i s noční viděním a IR přísvitem). Součástí kamery je vhodný objektiv, kterým lze nastavit požadovanou šířku záběru a tím i velikost scény – tedy zda nás zajímá přehled situace nebo detail. Dalším z určujících parametrů pro kvalitní záběr jsou světelné podmínky na snímané scéně. Jim je nutné přizpůsobit výběr kombinace kamery a objektivu. Pokud je intenzita světla v daném místě nízká, je nutné přistoupit k nasvícení scény. To lze provést buď běžným zdrojem bílého světla, nebo infrapřísvitem buď přímo v kameře nebo externím.

Dnešním trendem v oblasti CCTV jsou IP technologie(dnes již v podstatě nejrozšířenější). Mezi jejich hlavní výhody patří, že jsou flexibilní, výkonné a zajišťují širokou škálu možností designu vašeho zabezpečovacího systému. Jednoduše připojíte IP kameru přímo k LAN síti, kabelem nebo i bezdrátově, a máte přístup k živým video záběrům přímo z vašeho počítače, pomocí standardního webového prohlížeče na lokální síti nebo z jakéhokoli místa na světě prostřednictvím Internetu.

Pro instalace kamerového systému CCTV používáme vysoce kvalitní a praxí ověřenou techniku, která splňuje ty nejnáročnější požadavky na kvalitu a spolehlivost. Instalujeme CCTV systémy předních světových výrobců, jako např. DALLMEIER, AXIS, AXEMAX, ACTi, JVC, PELCO a celé řady dalších.

 
   © 2009-2022 Elektroservis Broumov - Lubomír Pohl, Hesseliova 329, 550 01 Broumov